ВИХОВНИЙ ЗАХІД «УКРАЇНА ЦВІТЕ ВИШИВАНКАМИ»

Квітує українська земля, вирує травень  – благословенний місяць року, що щедро дарує нам багато прекрасних свят. Щороку в третій четвер травня українці традиційно святкують День вишиванки.

День вишиванки – свято, покликане сприяти єдності й процвітанню українського народу.

День вишиванки. Це великий день,
Бо люди згадують сім’ю, родину.
Як шила мати і вела пісень,
Сорочку гарну вишивала сину.

(Надія Красоткіна)

Студенти групи ПО-21 Івано-Франківського фахового коледжу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника під керівництвом куратора Оксани Цюняк провели онлайн виховну годину на тему «Україна цвіте вишиванками», присвячену святкуванню 15 річниці Всесвітнього дня вишиванки.

Студенти обговорили особливості української вишивки, переконливо зазначили, що одягаючи вишиту сорочку, українці демонструють не тільки її красу й унікальність, але й засвідчують свою приналежність до віковічної української культурної традиції. Кожна вишиванка – це поєднання багатьох хрестиків, геометричних узорів, що символізує зв’язок поколінь, формує високі патріотичні почуття в серці кожного українця. Вишиванка є символом краси, здоров’я і щасливої долі. Її вважають оберегом української нації. Вишита сорочка символізує сімейні цінності – пам’ять роду, вірність і любов. Також студенти декламували вірші про вишиванку.

Кожен, хто шанує українські національні традиції, хто хоче зберегти пам’ять про Україну, – не обійдеться без вишивок, створених талантом і щирим серцем народних митців.

Відео. https://www.facebook.com/100024599798110/videos/972103190286332/