Осіння подорож до Яремче наших першокурсників

Сонячного прохолодного листопадового ранку студенти груп ПО-12 та ПО-15 разом зі своїми академнаставниками Стамбульською Т.І. та Гоцуляк К.І. вирушили у поїздку до гірського містечка Яремче.
Першою локацією, яку ми відвідали був водоспад Пробій. Дорогою на яремчанський ярмарок ми пройшли вузьким мостом, під яким гуде Пробій – чи не найповноводнійший каскадний водоспад Українських Карпат.
Відтак вирушили до Стежок Довбуша. Стежка знаходиться у заповідному урочищі Дрібка та проходить по овіяних легендами місцях, де в 1738–1745 роках діяли побратими славнозвісного О. Довбуша.

Першим місцем зупинки є поляна “Панщина”, яку місцеві жителі назвали на честь кам’яної композиції в її центрі.

Наступна зупинка — Композиція “Опришки”, яка описує одну з версій, як Олекса подався в опришки.

Також ми побували на найцікавішому місці на “Стежці Довбуша” камені-коморі Довбуша. За легендою біля каменя є вхід у печери, де захована скриня з довбушівським золотом.

“Стежка Довбуша” розташована на правобережжі річки Прут. Тут розповсюджені ямнянські пісковики, що звужують долину і створюють круті схили. Саме тут відкривається мальовничий вид на каньйон Прута та мікрорайон Ямна.

Студентам було дуже цікаво побувати у такому історичному місці як в підсумку після перегляду кінострічки «Довбуш».