ОНЛАЙН ВИХОВНИЙ ЗАХІД «ПАМ’ЯТАЄМО ГЕРОЇВ КРУТ»

29 січня 1918 року біля невеличкої станції Крути на Чернігівщині сталась трагедія, яка сколихнула, пробудила всю Україну. У цей день молоді юнаки у нерівному бою віддали своє життя за Україну…

Крути  – героїчна сторінка історії українського державотворення. Велич подвигу юнаків, котрі загинули під Крутами, не тьмяніє від часу.

31 січня 2022 року студенти ІІІ курсу спеціальності «Початкова освіта» (групи  ПО-31 (куратор Цюняк О.П.) та ПО-34 (куратор Ликтей Л.М.) Івано-Франківського фахового коледжу Прикарпатського національного університету імені Василя вшанувати пам’ять ГЕРОЇВ КРУТ.

У заході взяли участь директор коледжу Юрій Москаленко, завідувач педагогічного відділення Тетяна Полякова, голова циклової комісії Катерина Гоцуляк, викладачі коледжу Наталія Гой, Світлана Довбенко, Оксана Гавадзин, Роксолана Павелко, Тетяна Гоцанюк, а також студенти коледжу.

До заходу приєдналися 83 учасників, зокрема, заступник директора з виховної роботи Княгиницького ліцею Рогатинської міської ради Катерина Шорін, класний керівник 9 класу Оксана Артемчук, вчитель початкових класів Любов Грицишин та здобувачі освіти 8-9 класів цього ж ліцею.

Захід розпочався із музичної композиції Марії Бурмаки «Пам’яті тридцяти».

Як сніги покриють землю,

Рядном білим, не забудь

Спом’янути тую славу,

Що лишилась нам з-під Крут.

Вічну славу здобували

Українці біля Крут.

Не забудь героїв триста,

Спом’яни їх, не забудь!

Третьокурсники декламували поезії про Україну, рідний край, героїв Крут; молилися за мир, спокій та мирне небо над Україною. Хвилиною мовчання вшанували загиблих під Крутами і згадали тих героїв, які за нашу свободу й щасливе майбутнє країни віддали своє життя.

Студенти коледжу висловили свої побажання щодо щасливого майбутнього нашої держави; з упевненістю зазначили, що потрібно любити свій рідний край, цінувати те, що маємо незалежну державу. Без сумніву, що факел героїзму, запалений студентами під Крутами й далі горить і буде горіти в серцях майбутніх поколінь.

На завершення заходу методист коледжу Людмила Ликтей ознайомила присутніх учнів 8-9 класів із правилами прийому до Івано-Франківського фахового коледжу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Пам’ятаймо про бій під Крутами! Пам’ятаймо наших захисників!

Герої на вмирають − герої живуть вічно!